IT technologické zázemí firem posouvám z pravěku na špici trhu

S počítači jsem začal, protože jsem nebyl spokojen s IT technikou a chtěl jsem pomoci sobě i ostatním.
Řešení na míru tvořím již od r. 2009. Programuji v několika jazycích. Vždy volím ten programovací jazyk, který je pro daný problém nejvhodnější.
Úspěch vidím v tom, když moje práce někomu dalšímu pomůže a usnadní jeho práci.
Vývoj softwaru není jen o programování. Předchází mu porozumění potřebám zákazníka a problému, který se řeší. Následně je potřeba navrhnout způsob řešení a vytvořit přesné zadání.
Po realizaci je potřeba udržovat vchodu servery, kde běží realizovaná aplikace.
Průběžně navrhuji a realizuji další možnosti jak zefektivnit pracovní proces a vedu dokumentaci.

Pokud potřebujete vyřešit IT problém nebo potřebujete jen poradit, neváhejte mě kontaktovat.

Očekávat můžete tyto výhody

Využívám svých teoretických znalostí, které jsem získal při studiu informatiky na ČVUT, a zkušeností z praxe. Také přehledu a znalostí věcí do hloubky, které získávám díky mé snaze porozumět všem věcem okolo.

Ke každému zákazníkovi přistupuji individuálně a navrhuji řešení a postupy, kterými se dosáhne nejlepšího výsledku.

Se softwarem, který doporučuji, mám zkušenosti nejen jako programátor, ale i jako uživatel, a proto dokážu nabídnout praktické a komplexní rady. Například linux provozuji i na mém pracovním počítači. Na serverech zákazníků provozuji stejné programy jako na mých serverech. Proto dokážu podrobně zasvětit do jeho provozování, upozornit na záludnosti a problémy a navrhnout řešení, jak problémům předcházet.

Preferuji průběžné osobní konzultace, ale v dnešní době je často nahrazuji elektronickou komunikací, ať už se jedná o e-mail, chat (jabber), telefon nebo VoIP a video konference.

Po předání všech informací a podkladů, pracuji samostatně, takže ušetříte svůj čas, kdy by jste jinak museli řídit zaměstnance. Jsem schopen se rychle zorientovat ve zdrojovém kódu cizí aplikace a díky tomu přinášet hodnotu rovnou po zahájení spolupráce.

Vedení dokumentace je pro mě standard. Projekt, který má žít, potřebuje údržbu a bez dokumentace je pozdější řešení požadavků velmi náročné.

Beru v potaz bezpečnost a preventivně ji řeším. Data zákazníků chráním tak jak svoje. Například je pro mě samozřejmostí, že můj notebook má šifrovaný disk. Jakmile se objeví bezpečností problém reaguji proaktivně.

Jak zahájit spolupráci a jak funguji.

Reference

Doporučení

Na volné noze

Zobrazit doporučení z portálu Navolnenoze.cz

LinkedIn

Zobrazit doporučení z portálu linkedin.com

Webtrh

Přejít na stránku s hodnocením na portále webtrh.cz.

Technologie

Při své práci jsem se naučil s těmito technologiemi:

Soft skills

Odborné publikace

Přednášky

Pravidelně se účastním konferencí nejen jako posluchač, ale i jako přednášející. Osvětové přednášky na středních školách. Seznam plánovaných a absolvovanych konfrencí.

Osobní úspěchy:

Koníčky:

Cyklistika, plavání, vaření, informatika, letecké modelaření, akvaristika, elektronika.

Spolky:

Jsem členem GeekLab z.s. a příznivec OpenAlt.

Certifikáty:

Moje online aktivita:

josef jebavy tiktok